Vaše pohodová rekreace


Aktivity

Na chatě a v jejím blízkém okolí je Vám k dispozici celá řada příležitostí, jak aktivně trávit Vaší rekreaci a zajímavě využít volný čas. Díky lokaci chaty (cca. 150 metrů od přehrady) si na své zcela jistě přijdou vyznavači vodních sportů a rybáři. Toto však ani zdaleka nejsou veškeré aktivity, které můžete využít! Ostatně, přesvědčte se sami….

 

Vodní sporty:  

Přehradní nádrž se nachází cca. 150 metrů od chaty. Přímo u chaty je umístěna menší písečno-travnatá pláž. Po březích samotné přehrady se pak nachází řada upravených, volně přístupných pláží.

Rybaření: 

Milovníkům rybaření nádrž o rozloze 103 ha na svých březích nabízí nepřeberné množství míst ke klidnému a nerušenému provozování jejich koníčka. Zcela jistě tak i využijete naší pramici, která je Vám k dispozici u pláže pod chatou. Více informací o možnostech rybaření na přehradě naleznete v rubrice Zajímavé odkazy.

Cyklistika a pěší turistika: 

Blízké, ale i vzdálené okolí je jako stvořené pro cyklistiku. Nachází se zde řada značených cyklotras, díky kterým můžete poznat krásy Vysočiny ze sedla jízdního kola. Na chatě máte možnost využít 2 horská kola. Pro pěší je pak připraveno množství zajímavých turistických tras.

Houbaření:

Okolní lesy jsou pro houbaření jako stvořené. Nejbližší les naleznete již po 250 metrech. V době houbařských sezon si tedy nezapomeňte s sebou košíky, přejeme Vám, aby byly stále plné!!!

Pamětihodnosti: 

Města a obce v okolí chaty nabízí velké množství kulturních pamětihodností, jež stojí za zhlédnutí. Příkladmo uveďme cíle jako Želiv, Červená Řečice, Pelhřimov, Humpolec, či hrad Kámen. Více naleznete v sekciZajímavé odkazy.

Další volno-časové aktivity: 

Na chatě Vám jsou k dispozici stolní tenis, badminton, laminátová pramice k projížďkám po přehradě a již zmíněná jízdní horská kola.

 

Počasí